Середа, 24.04.2024, 23:02Вітаю Вас Гість | RSS
Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22
Розпочато набір до 1-х та 10-х класів. Звертатися за телефоном 58-61-36
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

На допомогу батькам


  Останнім часом в соціальних мережах почастішали випадки закликів до небезпечних ігор для дітей. Багато підлітків уже постраждало від суворих умов гри, челенджів та відео, які вони переглядають. Суттєву загрозу для життя, здоров’я, розвитку та безпеки дітей становлять не лише шкідливі і небезпечні інформаційні матеріали веб-сайтів та групи в соціальних мережах, вміст чи учасники яких можуть схиляти дітей до вчинення суїцидів, а також і прояви булінгу та сексуального насилля в мережі Інтернет. До таких проявів фахівці відносять: 
 

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій, що може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через: поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах; повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди. 
 

Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку, як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі. 
 

Кібергрумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою  сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою, прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо. 
 

Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей. 
 

 З огляду на це потрібно невідкладно вжити необхідних та можливих заходів, спрямованих на усунення вказаних вище загроз для дітей, проявів булінгу і сексуального насилля в кіберпросторі, а також підвищити рівень кібербезпеки дітей в мережі Інтернет. Наразі Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та громадськістю розроблено ряд матеріалів, спрямованих на підвищення рівня кібербезпеки дітей, зокрема на сайті МОН можна знайти розділ «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ» для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів; створено чат-бот «КІБЕРПЕС» у Telegram і Viber, який допоможе дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу; на платформі цифрової освіти ДІЯ також можна знайти освітній серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» про те, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства, а на сайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднено онлайн-посібник «COVID-19».
 


Шановні батьки!  Ми разом із Вами прагнемо посилити заходи протидії кіберзлочинам та іншим правопорушенням з використанням мережі Інтернет щодо дітей, у тому числі заходи протидії втягненню дітей у злочинну діяльність, доведенню до самогубства, кібербулінгу чи сексуальному та іншому насиллю щодо дітей у кіберпросторі.
 

 Пропонуємо посилання, за якими можна ознайомитись із пізнавальними матеріалами, які допоможуть у цьому.


 https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti
 https://mon.gov.ua/ua/news/bezpeka-ditej-u-cifrovomu-prostori-mon-nadaye-rekomendaciyi-dlya-pedagogichnih-pracivnikiv-ta-batkiv

https://osvita.diia.gov.ua/

https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

https://thedigital.gov.ua/


ПОРАДИ БАТЬКАМ

1.Будьте другом своїй дитині.Проявляйте зацікавленістьїї захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають.Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.

2.Установіть комп’ютер в місці, доступному всім членам родини.Це значно полегшить контроль за його використанням.

3.Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.

4.Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп’ютера!

5.Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім’я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи.Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.

6.Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.

7.Переглядайте інформацію, що міститься в комп’ютері Вашої дитини.Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі.Але пам’ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.

8.Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп’ютером і не вдома, наприклад в Інтернет–кафе чи у друзів.


Дорогі діти! Надаємо контакти, куди ви можете  анонімно звернутися за допомогою, а саме: 
 


-національна дитяча гаряча лінія 0- 800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних),

-116111 (безкоштовно з мобільних),

 -безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15- 47,

-безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123. 
 

 

 

Вхід на сайт
До уваги батьків!
Корисні посилання
Проєкт МРІЯ
ent
Це потрібно знати
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930