24 грудня наша школа долучилася до всеукраїнського проекту «Батарейки, здавайтеся!». Координатор руху в м.Полтава "Батарейки, здавайтеся!" Юлія Пашковська ознайомила учнів школи з тим, що акція організована для того, щоб збирати відпрацьовані батарейки та відправляти їх на переробку.
Адже батарейки містять у собі важкі метали, що сильно забруднюють навколишнє середовище. Одна викинута пальчикова батарейка при розкладанні в ґрунті впливає приблизно на 20 квадратних метрів землі. Важкі метали потрапляють у повітря, в підземні води, а звідти до організму людини. Різні метали - ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець і цинк, які мають властивість накопичуватися в живих організмах, у тому числі і в організмі людини, завдають істотної шкоди здоров'ю, зокрема сприяють виникненню онкозахворювань та хвороб щитовидної залози.
Проект “Батарейки, здавайтеся!” стартував влітку 2013 року в Дніпропетровську. Наразі відкрито близько 300 пунктів прийому у Луганську, Кривому Розі, Києві, Новомосковську, Харкові, Рівному та Львові. В Полтаві ця екологічна акція прийшла у жовтні 2014 р. Мета активістів проекту: інформувати людей про необхідність правильної утилізації відпрацьованих батарейок та створити всеукраїнську мережу їх збору.
Громадський екологічний рух «Батарейки здавайтесь» покликаний привити екологічну культуру утилізації використаних батарейок. У Дніпропетровську існує експериментальний переробний цех, що безпечно утилізує батарейки різних типів, за допомогою хімічних реакцій пірометалургійним методом, отримуючи на виході цинк марганець та азот.
Щодня в Україні близько 12 тон батарейок потрапляє у відкритий грунт. Проект не комерційний і волонтерський. Силами небайдужих свідомих громадян волонтерська ініціатива розповсюдилася на всю Україну. На інтерактивній картіbatareiky.in.ua у мережі розмічені пункти прийому батарейок, для утилізації, набравши достатній об’єм, за допомогою налагодженої логістики батарейки транспортуються в м. Дніпропетровськ до переробного цеху.
Переробка батарейок – це єдиний спосіб їх правильної утилізації. Наш народ поки повністю не усвідомлює, що їхнє сміття - це їх відповідальність. Переробка може бути прибутковою (пластик, макулатура, електроніка та ін.), Але поки це стане реальністю, потрібно побудувати потужності, налагодити, як годинничок, систему збору, зберігання, транспортування, переробки. Це все вимагає вливань і без взаємодії суспільства, бізнесу і держави це не запрацює.
Ми долучилися до вкрай необхідної волонтерської ініціативи і розмістили у приміщенні нашої школи ємність для збору відпрацьованих батарейок. Встановлення контейнеру дозволить знизити рівень забруднення земель і питних вод міста Полтави і безпосередньо нашого з вами району, це допоможе місту стати більш безпечним місцем для життя. Ви може нам допомогти в цьому, а також використовувати це як фактор підтвердження соціальної відповідальності.
Пам’ятаймо, що кожен з нас щодня власними вчинками визначає у якому світі і у якому суспільстві житимемо далі!
|