Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів. Протягом тижня у Комунальному закладі "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ № 22" відбувалися заходи: інформаційний експрес "Свіча пам'яті", бібліотечна виставка "90-і роковини Голодомору", години спілкування "Що ми знаємо про Голодомор?" У фоє школи було створено інсталяцію, учні виготовили інформаційні листівки.
Три Голодомори. Мільйони загиблих українців.Винищені долі та життя на десятки років вперед. За те, що хотіли бути українцями, говорити своєю мовою.
Ще ніколи і ніхто не придумував більш жорстокої та людиноненависницької машини вбивств, яку придумала радянська росія. Вона не могла і не може змиритися з самою думкою про існування України та українців. Сутністю Голодоморів було винищити та вбити українців ментально та фізично, знищити саму подобу людини, принизити людську гідність і жагу до життя.
Тричі московсько-більшовицькі вбивці реалізовували свій план Голодоморів: 1921, 1932-1933 та 1946- 1947.
Проте наймасштабнішим та найжахливішим був спланований геноцид 1932-1933 років.
Ми втратили мільйони живих та ненароджених. Найкращих, найпрацьовитіших, найсильніших. Україна втратила цвіт нацїї.
Часто ми намагаємося зрозуміти, чому сучасна Україна проходить жорна потрясінь. Чому ми надовго втратили розуміння свого, українського. Чому намагаємось досі відвойовувати своє? Відповіді варто шукати зокрема і в сьогоднішньому трагічному дні...у 32-33 роках минулого століття...
Цьогоріч уже 90-і роковини Голодомору, а ворог так само знищує наші міста і села, порти із тисячами тонн зерна. І так само вбиває цвіт нації. Минуло століття, а ворог той самий. Тому важливо, щоб ми, вшановуючи жертв Голодомору, не забували, хто нас прагне знищити, і не називали їх ні братами, ні друзями; і не говорили їхньою мовою.
Україна є. Голодомор не зламав нас, не вичавив іскру життя. З'явилися нові українці, воля і свобода яких проростала і з'являлася, як роса на сонці. Вони зараз захищають нашу свободу й незалежність на передових позиціях.
Сьогодні, 25 листопада, вшануймо загиблих у ті страшні роки. О 16.00 запаліть свічку пам'яті тим, хто жив та загинув заради того, щоб були ми і була Україна!
Памʼятаємо!
|